Basında Malorsa

Malatya 1. Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanlığınca ilave alan 1.etabın altyapı yapım işi ihalesini alan Özsal İnşaat firmasına yer teslimi yapıldı.          

Haber Yayın Tarihi : 28.08.2013, Çarşamba

İhlas Haber Ajansı  

Malatya 1. Organize Sanayi Bölgesi ilave alanda bulunan 173 hektarlık 1.etap alanının alt yapı yapım işinin yer teslim protokolü imzalandı.

Valilik Toplantı Salonu’nda düzenlenen törene Vali Vasip Şahin, TSO Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç ve ihaleyi kazanan Özsal İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Şerif Özcan ile 1. Organize Sanayi Bölgesi Müdürü Remzi Yaşar katıldılar.

Vali Şahin, “Malatya’da önemli projelerimizden birisi 1. Organize Sanayi Bölgesine ait 1224 hektarlık ilave alanın sanayicilerimizin hizmetine sunulması konusuydu. Bu konu Malatya’nın sürekli gündemindeydi. Burada önemli bir mesafe alındı. Özellikle 1. Organize Sanayi Bölgesi ilave alanı dediğimiz 1224 hektarlık alanın 173 hektarlık 1. etabının alt yapı ihalesi sonuçlandı. İhaleyi Sanayi Bakanlığımız yaptı. İhale neticesine göre, müteahhit firma ile sözleşmesini imzalayarak, yer teslimini yapacağız. Biz burada bir şey daha yaptık, oradaki müteşebbis firmalarının, proje detayları belli olduğu için, bir taraftan alt yapı çalışmaları sürerken, oradaki ilkelere uymak kaydı ile kendi inşaatlarına başlayabilecekleri bilgisini onlara verdik ve tamamına bildirildi. Yatırımcılarımızın da biran önce projelerine başlamalarını bekliyoruz. Malatya gittikçe sanayisini geliştiren devamında da bölgesinde iddialı illerden bir şehir. 1. Organize Sanayi Bölgesi ile birlikte Malatya mevcut sanayileşme yürüyüşüne daha bir hızla devam edecek.” diye konuştu.

TSO Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç ise, “Emeği geçen herkese yürekten teşekkür ediyoruz. Malatya’nın gelişmesi için 1. Organize Sanayi Bölgesi ilave alanı çok önemli. Ciddi bir çalışma neticesinde yaklaşık 12 bin dönümlük alanı Malatya’ya kazandırmış olduk. İnşallah bundan böyle Malatya’ya yatırım yapmak isteyenlere yer yok deme lüksümüzün olmadığını bir kez daha basın önünde ifade etmek istiyorum. Bin 800 dönümlük alanda şahıs mülkiyeti olmadığı için ilk etapta buranın Harita Planlama çalışması yapılarak 55 parsel müteşebbislerimize dağıtılmış oldu. Sanayi Bakanlığımızda buraya önemli destek verdi. Malatya için hayırlı olsun. İnşallah geri kalan 10 bin dönümlük alanda da çalışmaları tamamladıktan sonra müteşebbislerimize yer teslimi yapacağız. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” ifadelerini kaydetti.

Konuşmaların ardından 1. Organize Sanayi Bölgesi ilave alan 1.etap alt yapı inşaat sözleşmesi müteahhit firma ile imzalanarak yer teslimi yapıldı.